2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SOMA İLÇESİ OKUL GÜVENLİĞİ VE EĞİTİM

TOPLANTISI

 

        08.09.2017 Cuma günü saat 10: 00 da Soma Belediye Binası 5. Katta Soma Kaymakamı Sayın Ahmet ALTINTAŞ başkanlığında toplanıldı. Toplantıya Belediye Başkanı ve Yardımcıları , Emniyet Müdürü , Jandarma Komutanı , Daire Amirleri , Mahalle Muhtarları, Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Temsilcileri katıldı.
Soma Kaymakamı Sayın Ahmet ALTINTAŞ açılış konuşmasını yaptı. Eğitimin önemini ve Güvenlik ile alınabilecek önlemleri açıkladı.
        İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ, 20 000 öğrenci, 1300 öğretmen ve 50 civarında Eğitim Kurumu ile eğitime hazır olduklarını belirtti. Taşıma Eğitim ile ilgili açıklamalarda bulundu. Taşıma ile ilgili Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığının denetlemelerde yardımcı olduklarını söyledi.
        İlçe Milli Eğitim Müdürü Yukarı Avdan ‘da bu yıl İlkokulun Eğitim Öğretime başladığını belirtti.Cenkyeri Muhtarı maddi durumu zayıf olan öğrencilere yardım yapılması gerektiğini belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa DİKİCİ Okul Müdürlüğü ile irtibata geçilmesi halinde Kaymakamlık ile bu tür yardımları organize edildiğini ve yardımda bulunacaklarını söyledi. Mustafa DİKİCİ Uyuşturucu Madde Kullanımı İle Mücadele Konusunda okullarda RAM aracılığı ile toplantılar yapıldığını ve en önemlisinin ailelere ulaşılmasının olduğunu açıkladı. Bu konuda Belediye ve Emniyet ile işbirliği içinde olunmasının önemini belirtti.
        Soma Kaymakamı Sayın Ahmet ALTINTAŞ katılanlara teşekkür edilerek toplantı iyi dileklerle sonlandırıldı.